World dance day Košice 2016

Slovensko a mesto Košice sa po druhý krát pripája k miliónom tanečníkov, ktorí v 155 krajinách sveta oslavujú každoročne 29. apríla Medzinárodný deň tanca, ako iniciatíva Medzinárodnej tanečnej rady CID, UNESCO. Poúspešnom minulom ročníku, kedy priestory Kasární/Kulturparku navštívili stovky tanečníkov aj netanečníkov prichádzajú pre tento rok K13 – Košické Kultúrne Centrá, Outbreak Dance Center a občianske združenie Outbreak s ešte bohatšim programom.

Poster_WDDK16Návštevníci si budú môcť vybrať z populárnych tanečných štýlov salsa, hip hop pre deti, ľudový tanec, moderný tanec, vzdušný tanec, hip hop, capoeira, house dance, poppin, lockin a break dance. Pozvaných je niekoľko tanečných osobností, medzi ktorými nechýbajú známe umelecké mená lokálnej scény Vlado Michalko, Rado Vagač, Ariadna Vendelová, Nina Vengerová, Tomáš  Valkovský, Alex Bati a Miguel Quezada, ale chýbať nebudú ani svetové tanečné hviezdy. Z ďalekého Švédska k nám pricestuje Niki Tsappos. Líderka svetového formátu v street dance štýloch, ktorá aktívne vyučuje a je víťazkou najväčšich tanečných podujatí po všetkých kontinentoch sveta. Z Prahy sú pozvaní  J.K.Sanchez, ako známy tanečník, choreograf, herec a režisér vystupujúci na mnohých prestížnych podujatiach po celom svete. Vyučuje v Japonsku, Španielsku, Rusku, Taliansku, Fínsku a druhým v poradí je Vahe ‘’Wahe’’Akopjan, jeden z najrešpektovanejších tanečníkov a ikona street dance scény v Čechách a Európe. Poslednými hosťami je bratislavských pár Dexter a Zuzka, majitelia najväčšej break dance akadémie na Slovensku, ktorí vychovávajú desiatky nádejných mladých tanečníkov.

V rámci podujatia je pripravených niekoľko dôležitých momentov.

Piatkový program bude zavŕšený slovenskou premiérou svetového tanečného dokumentu „Martha & Niki“, ktorý na prestížnom udeľovaní cien Best Nordic Documentary Awards 2015 získal významné čestné uznanie, hneď po konci premietania bude aktérka dokumentu Niki k dispozícii v rámci diskusie a podujatie World Dance Day Košice 2016 vyvrcholí sobotným celovečerným galaprogram, v ktorom si diváci v sprievode moderátora a zabávača budú môcť vychutnať multižánrový tanečný show program významných tanečných osobností a umeleckých zoskúpení s ťahákom večera, slovenskej premiére grotesktného predstavenia „The Klauni“.

World Dance Day Košice 2016 prinesie zábavu, vzdelanie a oddych všetkým návštevníkom. Podujatie je venované rodinám, deťom, tanečným začiatočníkom, ale aj pokročilým tanečníkom, skrátka všetkým nadšencom tanca a pohybovej kultúry.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.