Exkluzívny ORFEUS bratov Bubeníčkovcov

Využite výnimočnú príležitosť zúčastniť sa na predstavení rozlúčkového turné legendárnych bratov Jiřiho a Otta Bubeníčkovcov.

OrfeusHviezdne tanečné dvojičky svetovo uznávaných sólistov Bubeníčkovcov inšpirovalo k tancu cirkusové prostredie, z ktorého pochádzajú. Mimoriadny talent ich katapultoval do hamburského baletu, kde účinkovali pod vedením osobnosti akou je John Neumeier. Počas svojej jedinečnej kariéry sa predstavili v Paríži, Londýne, Moskve, New Yorku , jednoducho na tých najprestížnejších svetových pódiách. Založili súbor Les Ballets Bubeníček, v ktorom Jiří vytvára choreografiu a Otto je predovšetkým autorom scény a hudby.

Pre svoje rozlúčkové turné si vybrali tému Orfea. Príbeh z gréckej mytológie o najväčšom hudobníkovi, ktorý svojím spevom očaril nielen ľudské bytosti, ale aj zver a vtáctvo. Orfeus sa preslávil aj svojou láskou k Eurydike, za ktorou sa neváhal vybrať do podsvetia, aby ju prinavrátil životu. Pri ceste späť však nedodržal sľub, obzrel sa a tak svoju lásku stratil navždy. Práve tieto atribúty – hudba ako symbol krásy a inšpirácia pohybu a filozofia nezaoberať sa minulosťou, ale hľadieť do budúcnosti, inšpirovali Bubeníčkovcov vytvoriť choreografiu na rozlúčkové turné.

Partnermi Bubeníčkovcom bude švajčiarska tanečníčka Anna Herrmann (Eurydika), herec a performer Csongor Kassai, ktorý stvárni „niečo“ medzi reálnou a nereálnou bytosťou, ktorá príbeh prepája, česká čelistka Terezie Kovalová a francúzska huslistka Annabelle Dugast. Réžiu majú mladí tvorcovia tandem SKUTR (Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka).

SND ponúka jedinečnú šancu vidieť naposledy tancovať Bubeníčkovcov a to krátko po svetovej premiére Orfea na jedinom predstavení v stredu 14. septembra 2016 v novej budove SND.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.