Eniesa & PJ´s LAB pokrstia album Jablko spolu s Frantou Černým

Eniesa, Franta Černý, Pavol Jeňo
foto: Michaela Hermína

Krst nového Eniesinho albumu s názvom Jablko, ktorý vydáva košické vydavateľstvo Hevhetia je náplánovaný na nedeľu 2. februára 2020. Okrem štúdia Lukáša Chromeka v Prahe, vznikala väčšina piesní pod rukami spoluautora nahrávky, Pavla Jeňa (PJ´s LAB), v košickom štúdiu UnderGroove Records. Jablko produkoval frontam kapely Čechomor, Franta Černý, ktorý pomáhal aj so spevom.

Všetkých troch autorov si budete môcť vychutnať na sprievodnom koncerte v košickom novootvorenom hudobnom podniku Yama už prvú februárovú nedeľu. Nebude chýbať ani väčšina hostí, muzikantov, ktorí sa svojimi hlasmi i nástrojmi podieľali na vzniku “jablčných piesní”.

Pozvanie krstiť tento folklórom zafarbený projekt prijal aj umelecký vedúci a choreograf folklórneho súboru Železiar, Vlado Urban.

Pavol Jeňo, franta Černý, Sandra 'Eniesa' Urbančíková
foto: Michaela Hermína

Myšlienkou projektu Jablko, je spájanie svetov cez hranice krajín, ľudí aj umeleckých smerov. Preto sa veľmi teším že na jednom pódiu uvidíme spev, kombináciu rôznych, často až kontrastných žánrov hudby, rozprávkové klipy, z ktorých bude mať jeden premiéru a dokonca náš tradičný folklórny tanec. Veď čo v sebe nesie väčšiu vášeň a živú energiu, ktorá je práve tým, čo chceme tomuto albumu popriať na jeho ceste k našim poslucháčom? Nenechajte si újsť toto jedinečné spojenie na jednom pódiu a prídite za nami do Yamy. Tešíme sa na vás!”, povedala o albume Sandra ‚Eniesa‘ Urbančiková.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.